Достапни линкови

logo-print

Демонстранти од други градови се упатуваат во Исламабад


Антивладините протести во Пакистан

Антивладините протести во Пакистан

Илјадници антивладини демонстранти го започнаа маршот од источниот пакистански град Лахоре и се упатија кон главниот град Исламабад. Демонстрантите се очекува утре да пристигнат во Исламабад каде ќе им се придружат на илјадници други опозициски приврзаници од цел Пакистан. Поранешниот играч на крикет Имран Кан и популистичкиот проповедник Тахир-ул-Кадри поведоа посебни маршеви во Исламабад каде се одбележува Денот на независноста на Пакистан.

XS
SM
MD
LG