Достапни линкови

logo-print

Русија ги проверува засолништата за бомбашки напади


Рускиот министер за вонредни ситуации Владимир Пучков

Рускиот министер за вонредни ситуации Владимир Пучков

Рускиот министер за вонредни ситуации Владимир Пучков изјави дека ги проверуваат засолништата за одбрана од бомбашки напади за да се уверат дали тие се во добра состојба. Кометарот на Пучков доаѓа откако вчера членовите на Комунистичката партија во руската Дума запрашаа дали сите засолништва се уште се функционални.

Според Пучков, надградбата на засолништвата е извршена во координација со регионалните и локалните власти. На нив им биле дадени инструкции засолништвата кои не се одржувани од владата да бидат под контрола на јавноста.

XS
SM
MD
LG