Достапни линкови

Анти владини протести во Исламабад


Тахир ул Кадри

Тахир ул Кадри

Илјадници демонстранти маршираат во пакистанскиот главен град, Исламабад барајки оставка на владата.

Поранешниот играч на крикет Имран Кан и популистичкиот проповедник Тахир-ул-Кадри поведоа посебни маршеви во Исламабад каде се одбележува Денот на независноста на Пакистан.

И двајцата тврдат дека изборите во 2013 на кои Наваз Шариф стана премиер биле лажирани.

XS
SM
MD
LG