Достапни линкови

logo-print

Хакиран твитер профилот на Медведев


Руската влада соопшти дека твитер профилот на премиерот Дмитриј Медведев бил хакиран.

Се наведува дека последните твитови испратени од профилот на Медведев се лажни. На еден од нив пишува дека Медведев се срами од активностите на владата и дека требал да поднесе оставка.

Никој досега не ја презеде одговорноста за пробивањето на твитер профилот на Медведев.

XS
SM
MD
LG