Достапни линкови

logo-print

Двојно зголемена бројката на жртви во Украина


ОН соопштија дека бројката на жртви во конфликтот во Украина се зголемила речиси за двојно во изминатите две недели. Според соопштението, во Украина досега загинале 2086 лица. Бројката во јули изнесуваше 1129 жртви, а околу 5000 лица досега биле повредени. Во бројката се вклучени украинските војници, проруските сепаратисти и цивили.

XS
SM
MD
LG