Достапни линкови

logo-print

Путин во посета на Крим


Рускиот премиер Владимир Путин

Рускиот премиер Владимир Путин

Рускиот премиер Владимир Путин најави дека ќе отпатува за Крим, каде ќе се сретне со преставници на власта. Неговиот кабинет соопшти дека Путин утре ќе присуствува на средбата на членовите на Советот за безбедност во Севастопол. На 14 јули, Путин со законодавците и министрите ќе разговара за клучни домашни прашања, меѓу кои и за ситуацијата во Крим. ЕУ и САД воведоа санкции врз Русиај поради анексијата на Крим во март.

XS
SM
MD
LG