Достапни линкови

logo-print

Пакистанскиот премиер ќе се обрати пред опозициските протести


Пакистанскиот премиер Наваз Шариф

Пакистанскиот премиер Наваз Шариф

Пакистанскиот премиер Наваз Шариф денеска ќе се обрати на нацијата со цел да ги смири политичките тензии пред одржувањето на протестите на две опозициски групи. Протестите ќе се одржат за два дена предводени од опозицискиот лидер Имран Кан и светштеникот кој живее во Канада, Тахир ул Кадри. Пакистанските медиуми јавија дека Шариф ќе зборува за постигнувањата на неговата влада и ќе ги повика луѓето да ја отфрлат политиката на протестите.

XS
SM
MD
LG