Достапни линкови

logo-print

Либеријските лекари заболени од Ебола ќе добијат експериментални лекови


Либерија ќе добие експериментални лекови за третман на Ебола за двајцата заболени лекари, соопшти министерот за информирање Луис Браун, откако американската администрација за храна и лекови го одобри извозот. Барун нагласи дека Министерството за здравство на Либерија го контактирало американскиот производител на лекови и побарало извозот да биде дозволен. Инфицираните либеријски лекари потпишале согласност да бидат третирани со експерименталните лекови против Ебола.

XS
SM
MD
LG