Достапни линкови

logo-print

Рохани со критика до противниците на нуклеарниот договор


Иранскиот претседател Хасан Рохани

Иранскиот претседател Хасан Рохани

Иранскиот претседател Хасан Рохани упати остра критика до политичките кукавици, како што ги нарече, кои не сакаат да биде постигнат договор за нуклеарната програма на земјата. Рохани, кој е на функцијата од август минатата година ги рестартираше нуклеарните преговори кои беа во застој за време на неговиот претходник Махмуд Ахмадинеџад. Противниците на постигнувањето нуклеарен договор со шесте светски сили соопштија дека Иран мора да направи многу отстапки, а за возврат не добива ништо.

XS
SM
MD
LG