Достапни линкови

logo-print

Мирни протести против Монструм


Неколку стотини Албанци и денеска излегоа на мирни протести во Скопје поради незадоволство од пресудите во случајот Монструм. Иако беше најавено дека протестот ќе заврши пред споменикот на Скендербег во Старата Чаршија, полицискиот кордон повторно беше поставен пред трговскиот центар Мавровка.

XS
SM
MD
LG