Достапни линкови

logo-print

Убиени четворица полицајци во напад на талибанците во Авганистан


Четворица авганистански полицајци загинале, откако талибанците ја преземале контролата врз контролен пунк во покраината Хелманд. Владините сили по нападот се обиделе повторно да ја преземат контролата врз пунктот. Нападот доаѓа за време на посетата на американскиот државен секретар Џон Кери кој ќе се сретне со претседателот Хамид Карзаи со цел да спречи дестабилизација на Авганистан по спорните избори.

XS
SM
MD
LG