Достапни линкови

logo-print

Судири на централниот плоштад во Киев


Демонстрантите на плоштадот во Киев

Демонстрантите на плоштадот во Киев

Во украинскиот главен град во Киев демонстрантите се судрија со работниците кои се обидуваа да ги расчистат барикадите и шаторите на плоштадот на Независноста. Демонстрантите запалиле гуми и фрлале шишиња и цигли кон работниците. Плоштадот беше епицентарот на масовните антивладини протести во минатата зима по кои беше соборен прорускиот претседател Виктор Јанукович.

XS
SM
MD
LG