Достапни линкови

logo-print

Нова рунда нуклеарни преговори на 16 септември


Портпаролот на шефицата за надворешна дипломатија на Унијата, Мајкал Ман

Портпаролот на шефицата за надворешна дипломатија на Унијата, Мајкал Ман

ЕУ соопшти дека наредната рунда преговори помеѓу Иран и шесте светски сили ќе се одржи до 16 септември. Портпаролот на шефицата за надворешна дипломатија на Унијата, Мајкал Ман изјави дека се уште не се знае локацијата каде ќе се одржи средбата. Според него, најверојатно средбата ќе се случи на маргините на наредната сесија на Генералното Собрание на ОН, која започнува на 16 септември.

XS
SM
MD
LG