Достапни линкови

logo-print

ОН за последен пат ќе помогнат во обновата на Појасот Газа


Генералниот секретар на ОН, Бан Ки Мун

Генералниот секретар на ОН, Бан Ки Мун

Генералниот секретар на ОН, Бан Ки Мун изјави дека организацијата е подготвена да помогне во обновата на Појасот Газа. Тој на Генералното собрание на ОН говореше за масовните смртни случаи и уништувањето на Газа и повика да се стави крај на бесмислениот циклус на страдање во израелско-палестинскиот конфликт. Бан Ки Мун праша дали треба и натаму да се продолжи со уништување и градење на Газа. Според него, обновата на Газа ќе биде за последен пат, бидејќи конфликтот мора да запре.

XS
SM
MD
LG