Достапни линкови

logo-print

Убиени 18 војници во судирите со сепаратистите во Украина


Најмалку 18 украински војници загинале, а 54 биле повредени во судирите со сепаратистичките бунтовници. Портпаролот на војската, Андриј Лисенко изјави дека судирите се случиле во источна Украина во близина на границата со Русија, додека украинската војска се обидувала да ги потисне бунтовниците од нивните позиции. Според него, украинските војници повторно биле гранатирани од руска територија.

XS
SM
MD
LG