Достапни линкови

logo-print

Лавров во дводневна посета на Казахстан


Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров ја започна дводневната посета на источен Казахстан. Тој пристигна во градот Оксемен, каде ќе се сретне со неговиот казахстански колега Ерлан Идрисов. Тие ќе разговараат за билатералните односи меѓу двете земји, меѓународни и регионални прашања, евроазиската интеграција и соработката на политичко, економско и културно ниво.

XS
SM
MD
LG