Достапни линкови

logo-print

Опасност од руска воена интервенција во Украина


Полскиот премиер Доналд Туск изјави денеска дека во последниве денови се зголемува заканата од директна интервенција од руската армија во Украина. Имаме причина да се сомневаме дека е можна руска воена интервенција, изјави Туск во Варшава. Тој додаде дека санкциите на Европската Унија против Русија ќе имаат последици и врз европската економија, но оти непревземањето мерки против руските активности во врска со кризата во Украина, може да има катастрофални последици.

XS
SM
MD
LG