Достапни линкови

logo-print

Хрватскиот воен авион се запалил при падотХрватското министерство за одбрана соопшти дека воениот авион Миг 21 кој вчера падна во ненаселено подрачје кај Згреб претходно се запалил пред падот .Воениот авион МиГ-21 на Хрватското воено воздухопловство, кој летал од Задар кон Загреб, се урна во реонот на градот Велика Горица вчера попладне.Пилотот успешно се катапултирал и приземјил, по што веднаш бeше пренесен во болница на преглед. Станува збор за авион со ознака 121, кој пред 12 години бил на ремонт во Романија.

XS
SM
MD
LG