Достапни линкови

Карзаи го осуди нападот на воената база во Авганистан


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи

Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи

Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи го осуди нападот на воената база во земјата и го опиша како акт на непријателите кои не сакаат Авганистанците да имаат силни институции. Најмалку едно лице загина, а 14 беа повредени кога еден маж облечен во авганистанска воена униформа отвори оган врз припадници на НАТО силите во воена база. НАТО соопшти дека го истражува инцидентот.

XS
SM
MD
LG