Достапни линкови

logo-print

Русија ќе забрани европски летови над нејзина територија


Руските медиуми јавуваат дека властите во Москва ја разгледувале можноста за забрана на летови за европските авиопревозници кои ги користат трансибирските рути. Тоа, според нив, ќе биде еден од одговорите на санкциите на Европската унија што, меѓу другото, ја погодија и руската нискобуџетна авиокомпанија Доброљот. Ваквиот чекор значително ќе ги зголеми цените на летовите од Азија до Европа.

XS
SM
MD
LG