Достапни линкови

logo-print

Лавров во посета на Казахстан


Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров ќе го посети Казахстан на 6 и 7 август, каде ќе се сретне со неговиот колега Ерлан Идрисов. Според соопштението, на средбата ќе стане збор за билатералните односи, меѓународни и регионални прашања и соработката на политичко, економско и културно ниво.

XS
SM
MD
LG