Достапни линкови

logo-print

Забрана за американски производи во Русија


Руските власти забранија увоз на уште неколку американски производи, поради западните санкции врз земјата заради поддршката на Москва на проруските сепаратисти во источна Украина и анкесијата на Крим. Според нив, била извршена проверка на живината и телешкото месо од САД, кои не биле според стандардите за квалитет. Во план е забрана и за увоз на американски бурбон.

XS
SM
MD
LG