Достапни линкови

logo-print

Десетици мртви во експлозија во фабрика во Кина


Во експлозија во фабрика во источна кинеска провинција загинаа најмалку 65 луѓе а повеќе од сто се повредени. Државните медиуми јавија дека експлозијата се случила утринава во фабрика за производство на автомобилски делови во градот Куншан кој се наоѓа на околу илјада километри јужно од Пекинг.
Во тек се напорите за спасување и официјалната истрага за причината за експлозијата.

XS
SM
MD
LG