Достапни линкови

logo-print

Денеска топло време со температура до 33 степени


Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне во источните и западните планиниски региони ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Температурата ќе се движи од 24 до 33 степени.
Во Скопје времето ќе биде слично, а температурата ќе достигне до 30 степени.

XS
SM
MD
LG