Достапни линкови

logo-print

Нов шеф на мисијата на ОБСЕ во Молдавија


Мајкал Скенлан

Мајкал Скенлан

Новиот шеф на мисијата на ОБСЕ во Молдавија, американскиот амбасадор Мајкал Скенлан пристигна во Кињишев. Скенлан денеска ја презема функцијата од Џенифер Браш. Според соопштението, Скенлан е убеден дека може и понатаму да се работи на решение на конфликтот помеѓу Кишињев и Трансдњестер и покрај последните загрижувачки случувања. Тој ќе учествува на наредната рунда на преговори за прашањето закажани за во септември во Виена.

XS
SM
MD
LG