Достапни линкови

logo-print

Прекинато примирјето во Појасот Газа


Хуманитарното примирје во Појасот Газа е прекинато по само неколку часа откако стапи на сила. Палестинските власти соопштија дека во израелските напади загинале десетици луѓе. Израел ги обвини палестинските милитанти за флагрантно прекршување на примирјето. Кабинетот на израелскиот премиер Бенјамин Нетанајху соопшти дека примирјето се распаднало.

XS
SM
MD
LG