Достапни линкови

logo-print

Северна Кореја истрелала четири проектили


Јужна Кореја соопшти дека нивниот северен сосед истрелал четири проектили во океанот на источниот брег. Според соопштението, Северна Кореја истрелала два проектили рано изутрина, а два попладне. Јужно Корејските медиуми јавија дека проектилите не успеале да стигнат до океанот и дека паднале на територијата на Севрена Кореја.

XS
SM
MD
LG