Достапни линкови

logo-print

Израел прогласи привремено примирје во Газа


Израелската војска прогласи четиричасовно хуманитарно примирје во некои реони на Појасот Газа, кое започнува во три часот попладне според локалното време. Војската притоа ги предупреди жителите на Израел да не се враќаат во реоните кои ги евакуирале. Во денешните израелски бомбардирања врз Газа, загинале десетици луѓе, вклучувајки и 16 во училиштето на Обединетите Нации.

XS
SM
MD
LG