Достапни линкови

logo-print

Истражителите без пристап до местото на несреќата во Украина


Остатоци од малезискиот патнички авион

Остатоци од малезискиот патнички авион

Меѓународните истажители повторно не успеале да стигнат до местото каде се урна малезискиот патнички авион во источна Украина поради борбите помеѓу проруските сепаратисти и владините сили. Според соопштението, конвојот со холандски експерти нема да патува до местото на несреќата од безбедносни причини. Холандските и австралиските истражители се обидуваат да стигнат до местото веќе неколку дена.

XS
SM
MD
LG