Достапни линкови

logo-print

Русија ја обвинува Украина за прекуграничен напад


Сателитска слика на границата помеѓу Русија и Украина

Сателитска слика на границата помеѓу Русија и Украина

Руските власти соопштија дека украинските сили отвориле оган со пушки и гранати преку границата во источниот дел на земјата на нивна територија. Во соопштението министерството за надворешни работи бара од Киев веднаш да прекине со нападите на суверената територија на Русија. Украинските власти претходно ги демантираа сличните обвинувања од Москва.

XS
SM
MD
LG