Достапни линкови

logo-print

Палестинските групи подготвени за примирје со Израел


Напад врз Појасот Газа

Напад врз Појасот Газа

Палестинските групи кои се борат со израелските сили во Појасот Газа соопштија дека се подготвени за 24 часовен прекин на огнот. Генералниот секретар на Организацијата за слобода на Палестина, Јасер Абед Рабо изјави дека по консултациите со палестинското лидерство, како и со Хамас и Џихад била донесена согласност за хуманитарно примирје. Се уште нема одговор од израелските власти. Повеќето обиди за примирје не успеаа.

XS
SM
MD
LG