Достапни линкови

logo-print

Камерон на средба со семејствата на жртвите од малезискиот авион


Британскиот премиер Дејвид Камерон

Британскиот премиер Дејвид Камерон

Британскиот премиер Дејвид Камерон денеска ќе се сретне со семејствата на жртвите од малезискиот патнички авион кој се урна во источна Украина. Според соопшетнието, Камерон ги поканил семејствата за да им изрази сочуство за нивната загуба, како и да разговара со нив за меѓународната истрга околу причините за несреќата и натамошната поддршка на британската влада. Сите 298 патници и членови на екипажот загинаа, меѓу кои и десет Британци.

XS
SM
MD
LG