Достапни линкови

logo-print

Нимиц без нов предлог за името


Медијаторот на ОН во спорот со името Метју Нимиц

Медијаторот на ОН во спорот со името Метју Нимиц

Медијаторот на ОН во спорот со името Метју Нимиц денеска попладне пристигна во Скопје. Најголем дел од официјалните средби со македонските власти најави дека се закажани за утре. Нимиц при пристигнувањето изјави дека не носи нов предлог за името. Но, според него се што е поврзано со преговорите веќе е во неговата глава. Од Скопје во среда Нимиц ќе отпатува за Атина.

XS
SM
MD
LG