Достапни линкови

logo-print

Нови напади врз Појасот Газа


Појасот Газа

Појасот Газа

Израелската војска соопшти дека извршила напад врз цели во Појасот Газа, откако била истрелана ракета врз нивна територија. Нападите доаѓаат по речиси 12 часовна пауза во борбите помеѓу Израел и милитантната група Хамас, која го контролира Појасот Газа. Советот за безбедност на ОН повика на итен прекин на огнот помеѓу Израел и палестинската група Хамас.

XS
SM
MD
LG