Достапни линкови

logo-print

Милитанти на Боко Харам ја киднапираа сопругата на заменик премиерот на Камерун


Милитанти на Боко Харам од Нигерија ја киднапирале сопругата на заменик премиерот на Камерун и еден регионален верски лидер. Во прекуграничниот упад во камерунскиот град Колофата, учествувале околу 200 милитанти, при што неколку лица биле убиени.

Милитантите на Боко Харам, во април годинава киднапираа околу 200 нигеријски ученички, а одговорни се и за неколку бомбашки напади и масакри во Нигерија.

XS
SM
MD
LG