Достапни линкови

logo-print

Се урна руски воен авион


Борбен авион на руските воздухопловни сили од типот Миг-29 се урна во близина на Астрахан, при што загина пилотот. Главниот командант, Виктор Бондарев рече дека според првичните извештаи, несреќата била предизвикана поради проблеми со воздухопловната опрема.
Авионот паднал на 30 километри јужно од аеродромот Приволжки во Астрахан во област каде што немало домови
Нема извештаи за евентуални други жртви, освен пилотот, во несреќата.

XS
SM
MD
LG