Достапни линкови

logo-print

Двајца загинати при пад на мал авион во Грција


Две лица загинаа при пад на мал приватен авион во близина на градот Спарта во јужниот дел на Грција.

Грчките медиуми јавија дека латалото се урнало непосредно по полетувањето од аеродромот во Спарта.

Според очевидци, по полетувањето авионот нагло почнал да губи висина и се урнал во близина на аеродромот.

При падот загинале двајцата патници во леталото.

XS
SM
MD
LG