Достапни линкови

logo-print

Русија ги обвинува САД за несоновани инсинуации за Украина


Руското министерство за надворешни работи соопшти дека САД се обидуваат да извршат влијание врз меѓународното мислење преку неосновани инсинуации во јавноста дека Москва ги снабдува проруските сепаратисти со оружје за борбите во источна Украина. Според нив, Вашингтон еднакво ја дели одговорноста за крвопролевањето во источна Украина поради поддршката зза несутавен државен удар во Киев.

XS
SM
MD
LG