Достапни линкови

logo-print

Украина објави разговор на сепаратистите за малезискиот авион


Остатоци од соборениот малезиски авион

Остатоци од соборениот малезиски авион

Украинските безбедносни служби објавија телефонски разговор кој наводно имплицира дека проруските сепаратисти го собориле малезискиот авион во источна Украина. На снимката постирана на Јутјуб командатот на бунтовниците Игор Безлер разговара со сепаратист две минути пред падот на авионот.

Сепаратистот на Безлер му кажува дека авион лета над источна Украина на што тој прашува дали е авион шпион или голем авион, според тврдењето на украинските безбедносни служби. Тие претходно објавија три разговори со кои, според нив, се потврдува дека бунтовниците се виновни за соборување на авионот.

XS
SM
MD
LG