Достапни линкови

logo-print

Италијанска компанија ќе отвара фабрика во Бунарџик


Слободна економска зона Бунарџик кај Скопје

Слободна економска зона Бунарџик кај Скопје

Италијанската компанија „Монтанте груп“ ќе гради фабрика за производство на амортизери за возови, шински возила, автобуси и тешки возила во индустриската зона Бунарџик. Првичната инвестиција ќе изнесува околу 10 милиони евра, а ќе се вработат 100 лица. Објектот ќе почне да се гради во есен и треба да биде готов најдоцна за една година од почетокот на градбата.

XS
SM
MD
LG