Достапни линкови

logo-print

Протести во Иран за поддршка на Палестинците


Протестите во Иран за поддршка на Палестинците

Протестите во Иран за поддршка на Палестинците

Во Иран денеска се одржаа протести во знак на поддршка на Палестинците додека продолжува израелската офанзива врз Појасот Газа. Државните медиуми јавија дека милиони луѓе учествувале на протестите по повод традиционалниот ден за поддршка на Палестинците. Иранскиот претседател Хасан Рохани говорејќи пред демонстрантите во Техеран ги повика муслиманите да покажат единство и отпор против Израел.

XS
SM
MD
LG