Достапни линкови

logo-print

Талибанци убиле 14 цивили во Авганистан


Авганистанските власти соопштија дека талибанците убиле 14 лица кои патувале од Кабул во западниот дел на земјата. Според властите, вооружена група стопирала два минибуса и ги егзекутирала цивилите покрај патот. Меѓу загинатите има три жени и едно дете. Се уште никој не презема одговорност за нападот.

XS
SM
MD
LG