Достапни линкови

logo-print

Француски војници на местото каде што падна алжирскиот авион


Официјален Париз соопшти дека денеска биле испратени француски војници на местото каде што паднал авионот на Ер Алжирија со 116 патници и членови на екипажот. Пеесет и еден патник во авионот кој вчера поради големо невреме се урнал во Мали во близина на границата со Буркина Фасо, биле француски државјани. Во соопштението од Кабинетот на францускиот претседател Франсоа Оланд се наведува дека војниците имаат задача да го обезбедат местото и да соберат првични податоци.

XS
SM
MD
LG