Достапни линкови

logo-print

Тројцата повредени во експлозијата во Сопиште во критична состојба


Трите лица кои вчера попладне беа повредени во експлозија во фабрика за пиротехника во скопско Сопиште се во критична состојба. Четвртиот повреден поминал со полесни повреди и по прегледот во Градската болница бил пуштен на домашно лекување.

Меѓу повредените има и жена, која е хоспитализирана на КАРИЛ во Ургентниот центар. Пациентката е во критична состојба, како и двајцата мажи кои се примени во Градската хируршка болница „Св. Наум Охридски“ , бидејќи имаат висок процент на изгореници по телото.

Експлозија во фабриката за пиротехника во село Сопиште се случи вчера околу 17:00 часот. Сеуште не се утврдени причините за експлозијата.

XS
SM
MD
LG