Достапни линкови

logo-print

Убиени две жени од Финска во Авганистан


Телата на двете убиени жени од Финска

Телата на двете убиени жени од Финска

Две жени од Финска кои работеле за невладина организација во Авганистан биле убиени во покраината Херат. Локалните власти соопштија дека двајца вооружени мажи на моторцикл отвориле оган кон жените кои се превезувале во такси. Тие работеле за невладина организација која се занимавала со помош на луѓе со ментално здравствени проблеми. Се уште никој не презема одговорност за нападот.

XS
SM
MD
LG