Достапни линкови

logo-print

Продолжува испораката на телата на жртвите во Холандија


Ковчезите со телата на жртвите од соборениот малезиски авион на аеродромот во Ајдховен.

Ковчезите со телата на жртвите од соборениот малезиски авион на аеродромот во Ајдховен.

Украинските власти соопштија дека ковчезите со телата на педесет и една жртва од соборениот малезискиот авион се очекува денеска да пристигнат во Холандија. Вчера во Холандија беа испратени ковчезите со телата на 41 жртва. Сите 298 патници и членови на екипажот загинаа при падот на авионот во источна Украина на 17 јули. Најголем дел од жртвите се Холанѓани.

XS
SM
MD
LG