Достапни линкови

logo-print

Изчезна авион на Ер Алжир со 110 патници


Ер Алжир соопшти дека го загубиле контактот со нивни патнички авион, кој летал од Буркина Фасо кон Алжир, по 50 минути од полетувањето. Во авионот имало 110 патници и 6-мина членови на екипажот. Засега не се познати други детали.

XS
SM
MD
LG