Достапни линкови

logo-print

Русија демантира дека соборила украински воени авиони


Руското министерство за одбрана ги демантира тврдењата на Киев дека проектилите со кои вчера беа соборени два украински авиона биле истрелани од Русија. Американскиот Стејт Департмент оцени дека доколку се точни тврдењата на Киев за соборувањето на воените авиони, тоа би било уште една потврда дека про-руските сепаратисти користат современо оружје земја – воздух, кое им го доставува Русија.

XS
SM
MD
LG