Достапни линкови

logo-print

Нимиц во посета на Македонија на 28 јули


Медијаторот на ОН во спорот за името, Метју Нимиц

Медијаторот на ОН во спорот за името, Метју Нимиц

Медијаторот на ОН во спорот за името, Метју Нимиц на 28 јули ќе ја започне посетата на Македонија и Грција. Според соопштението на ОН, Нимиц најпрвин ќе допатува во Македонија, на 28 и 29 јули, а потоа ќе замине за Атина, каде ќе престојува на 30 и 31 јули. Во соопштението е наведено дека целта на средбите е да се интезивираат разговорите под покровителсто на ОН насочени кон изнаоѓање на взаемно прифатливо решение за спорот за името.

XS
SM
MD
LG