Достапни линкови

logo-print

Авионите со телата на жртвите пристигнаа во Холандија


Украинските војници ги поставуваат ковчезите со телата на жртвите во авионите

Украинските војници ги поставуваат ковчезите со телата на жртвите во авионите

Двата воени авиони кои пренесуваа 40 ковчези со телата на жртвите од соборениот малезиски авион пристигнаа во холандскиот град Ајдховен. Претходно на церемонијата на аеродромот во Харкив, украинскиот вицепремиер Володимир Гројсман изјави дека соборувањето на авионот бил нехуман терористички акт, кој бил извршен со помош на Русија. Сите 298 патници и членови на екипажот загинаа при падот на авионот на 17 јули во источна Украина.

XS
SM
MD
LG